Viti i Ri Ne Selanik – Meteora 3 Dite €79

Departure Date

Daily

Views

1055
SELANIK, METEORA, KOSTUR
  • ►31 Dhjetor-02 Janar

Programi:

►Dita e Parë:

Nisja ne ora 05.00 nga Tirana , ( nisja nga Duresi ne oren 04:15) .Udhëtimi me autobuz nëpërmjet Kapshticës për në Selanik. Vizite ne qytetin e Kosturit. Me pas nisemi drejt qytetit te Selanikut. Akomodimi ne hotel Perinthos 3*+ .Mbremja Gala e nderrimit te viteve me muzike live.

►Dita e Dytë:

Mengjesi ne hotel. Fillojne vizitat e atraksioneve kryesore te Selanikut, nje qytet qe daton qe ne vitin 315 para Krishtit dhe qe ka marre emrin nga motra e Aleksandrit te Madh. Vizitohen Sheshi Aristotelus, Kisha e Sh. Dhimitrit dhe Forumi Romak qe ne shekulline dyte pas Krishtit, Harku i Galerios i cili ka qene Perandor deri ne 311 si dhe Mausoleumi i tij, zona Tsimiski dhe Kulla e Bardhë ku keni mundesine te shijoni kafen tuaj buze detit ose ne nje prej anijeve qe vozisin pergjate bregdetit me pamje nga gjithe qyteti. Pasditja per Shopping ne nje nga qendrat tregetare me te medha, Cosmos. Darka opsionale ne nje nga tavernat ne zonat me te frekuentuara ne Selanik.

►Dita e Tretë: Mengjesi ne Hotel. Nisja për në Shqipëri. Gjatë rrugës ndalesë ne manastiret  e magjishme te Meteores .Kthimi ne token Shqiptare nga dogana e Kapshtices . Nisja dhe mbrritja në Tirane ne mbremje .

Sugjerim :

NESE NGELENI TE KENAQUR NGA SHERBIMI I SHOFERIT APO I GUIDES NE BAZE TE MUNDSIVE TUAJA MUND TE VENDOSNI NJE SHUME MINIMALE SI BAKSHISH PER VLERSIMIN E STAFIT TONE .

Shenim :

Mbremja festive extra -20 euro per person

Ne cmim perfshihet

  • *Udhëtimi vajtje-ardhje me autobus komod
  • *Akomodim në hotelet 3*+
  • *Mëngjeset për të gjitha ditët e qendrimit
  • *Shoqerues Shqiptare

Ne cmim nuk perfshihet

  • *Gjithcka që nuk është përmendur në këtë program
  • *Hyrjet në monumente dhe muzeume
  • *Siguracioni jetes ne udhetim
  • *TAKSAT LOKALE SIPAS LIGJIT TE RI GREK , 1.5 EURO PER DHOME NE NATE PER HOTEL ME 3 YJE , 3 EURO PER DHOME NE NATE NE HOTEL ME 4 YJE .
  • *Darka e nderrimit te viteve -extra 20 Euro per person( pije pa limit alkoolike dhe jo alkoolike)

Kontakto direkt me Pro Travel Staff:
📞 +355 69 70 42 444 (WhatsApp & Viber)
📞 +35569 70 42 999
📧 oferta@protravelagencies.com
Adresa: Rrethrotullimi i Zogut te Zi, pranë Ring Center, Tirane, Albania.

Book Tour

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
Viti i Ri Ne Selanik – Meteora 3 Dite €79 $ 0 $ 0 0 Anytime

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

SUMMARY

Subtotal $ 0
Total $ 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is