Theth, cdo te premte, 3 Dite €100

Departure Date

Every Monday

Views

43

🌸Imagjinoni qe te zgjoheni nje mengjes dhe megjithese mund te keni fjetur shume pak, te ndjeheni te plotesuar, te fresket dhe energjik, imagjinoni kur para jush sa po hap pak dritaren eshte nje panorame magjepse, me male te larte, ku ngjyrat e ylberit mundohen te kapin majen…
☘️Ujvara e Thethit eshte monument natyre, nje kryeveper e natyres, ku uji i maleve bie rreke, ne nje shtrat te luget, nje pamje qe nuk mund te pershkruhet.
☘️Syri i kalter, kush e ka pare ka mbetur i mahnitur, se si eshte e mundur qe oaze te tilla te jene realitet.
Vaskat e gurit, formacione shkembore te gerryer nga uji me qindra vite…
☘️Kisha e Thethit, e pozicionuar ne qender te fshatit, ne nje rrafsh te blerte dhe nen mbrojtjen e pemeve shtatlarta.
☘️Ushqimi karakteristik dhe bio, aty ku kupton shijen e vertete te ushqimeve, ate shije qe ke ndjere dikur ne femijerine tende kur i kepusje gjerat nga kopshti yt.
☘️E si te mos mjaftonin keto, qetesia dhe energjia qe merret nga jeta peisazhe mahnitese te ben qe te ndihesh me optimist, me i sigurte dhe plot motivim.
Nje zjarr bubulak ne darke, pak vere dhe miq te rinj!
Tani zgjohuni, sepse ne kete te premte ne oren 17:00 nisemi per ne Theth!!! Ju cfare do beni kete fundjave?

Programi 3 ditor, €100/person, nisje cdo te premte pasdite.

Programi:

Dita 1
* Nisja ne oren 17:00 te premten pas pune nga Liceu Artistik
* Ndalese per kafe gjate rruges
* Mberritja dhe akomodimin ne Theth
* Darka ne Theth
* Lojra pas darke 🙂

Dita 2
* Mengjesi ne Bujtine (Mengjes Bio)
* Vizite per tek Vaskat e Gurit
* Vizite tek Syri i Kalter + Kohe e lire per kafe
* Dreka tek Vaskat e Gurit + Mundesi per tu lare
* Kthimi ne fshat 18:00 – 21:00 Kohe e lire, Voleyball, Shetitje ne fshat, etj
* 21:00 Darka (mish qingji ne hell 🙂
* Pas darke lojra, zjarr, vere, kenge

Dita 3
* Mengjesi ne Bujtine
* Vizite tek Kisha e fshatit
* Vizite tek Kulla e Ngujimit
* Vizite tek Ujvara e Thethit
* 13:00 Kthimin e fshat
* 14:00 Largohemi nga Thethi
* Ndalese tek Permendorja e Edith Durham
* Ndalese ne Shkoder
* Dreka tek Mrizi I Zanave (opsionale)
* 21:00 Mberritja ne Tirane

Cmimi per kete aktivitet eshte 100 Euro per person.
Te perfshira ne cmim jane:

1. Transporti Tirane – Theth, Theth – Tirane
2. Fjetja 2 Nete ne Theth.
3. 2 Darka
4. 2 Mengjese
6. Transport Theth-Nderlysaj(syri i kalter)-Theth
7. Guida dhe organizimi.

Në cmim nuk përfshihen:

1. Gjithcka që nuk është përmendur në këtë program.
2. Pijet pervec rakise  (specialitet i vendit) dhe kafes.
3. Cmimi per person ne dhome teke + 30% e vleres.

Cmimet per femijet: 
– 0-2 vjec falas.
– Nen 10 vjec gjysem cmimi.
– Mbi 10 vec cmim i plote.

Keshillohet te merren me vehte :

– cante shpinde (per dreken) dhe nje shishe uje 0.5 L.
– atlete te rehatshme, sugjerohen atlete vrapit.
– blusa me menge te shkurta per rruges dhe me menge te gjata per ne darke.

Per Rezervime kontaktoni direkt me Protravel Staff:
📞 +355 69 70 42 444 (Viber)
📞 +35569 70 42 999 (WhatsApp)
📧 oferta@protravelagencies.com
Adresa: Rrethrotullimi i Zogut te Zi, pranë Ring Center, Tirane, Albania.

Book Tour

Tour Name Price Per Adult Price Per Child Available Seats Departure Date Duration
Theth, cdo te premte, 3 Dite €100 $ 0 $ 0 0 Every Monday

Booking Information

Name Price ( Adults/Children ) Persons ( Adults/Children ) Quantity Total

SUMMARY

Subtotal $ 0
Total $ 0

Customer Information

*
First Name is required.
*
Last Name is required.
*
Number Phone is required.
*
Address is required.
Thank You. Your booking have received and booking number is
Susan Boyle

Susan Boyle

Tour Guide

Contact Skype

susan.boyle

Phone

910-740-6026

Email

susanboyle@gmail.com