13

Jan
2020

Meteora-Metsovo, cdo te shtune, 2 dite, €55

Posted By : Ami ProTravel/ 690 0
Meteora – Metsovo
Udhëtim me autobus nga Tirana në Greqi e kthim. Vizitohet Meteora, e famshme për peizazhet e mrekullueshme natyrore dhe manastiret në majë të shkëmbijve. Gjithashtu, vizitohet Metsovo, një zonë e lartë ideale për ski në mes të vargmaleve të famshme të Pindit. Në Metsovo do të keni mundësi të bëni ski në zona tradicionale e të ndryshme të këtij vendi.  
Nisje cdo te Shtune 
Programi:
Dita 1:
Nisja nga Tirana ne oren 06:00. Ndalesa te shkurtra per kafe rruges. Kalimi I pikes Kufitare se Kakavijes.
Mberritja ne Meteora, e famshme per peisazhet magjike natyrore dhe manastiret ne maje te shkembinjve. Vete fjala Meteora do te thote “pezull ne ajer”, ose ne “qiell” dhe ate pershtypje te japin pare nga afer.
Akomodimi dhe darka ne hotel.
Dita 2:
Mengjesi ne hotel. Nisemi drejt Metsovo. Gjysem I fshehur ne mjegull dhe mbështjellë në një batanije dëbore, Metsovo praktikisht duket si një pikture ne nje lartesi prej 1160 m. Duke ruajtur karakterin e tij tradicional, në vargmalin e Pindit, Metsovo është nje nga destinacionet plotë jetë gjatë gjithë vitit dhe me bujari ju ofron bukuritë e tij natyrore përreth.
Zona per Ski ne Metsovo është e përbërë nga tre vendpushimet: Politsies, Karakoli dhe Zygos(rreth 10 km shtigje), kane 3 ashensore dhe 5 shtigje(pista). Ski  dhe shetitje me teleferik.
Dreka e lire.
Nisja per ne Tirane rreth ores 17:00.
Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Mberritja ne Tirane.
Fundi I sherbimeve tona.
Ne cmim perfshihen:
– Transporti komod me autobus  Tirane – Meteora – Metsovo – Tirane
– Hoteli ne Kalambaka me mengjes dhe darke.
– Shoqerues gjate gjithe udhetimit.
Cmimet e udhetimeve per femijet: 
0-2 vjec falas
mbi 2 vjec pagese e plote
Per Rezervime kontaktoni direkt me Protravel Staff:
📞 +355 69 70 42 444 (Viber)
📞 +35569 70 42 999 (WhatsApp)
📧 oferta@protravelagencies.com
Adresa: Rrethrotullimi i Zogut te Zi, pranë Ring Center, Tirane, Albania.

Leave your comment

Please enter comment.
Please enter your name.
Please enter your email address.
Please enter a valid email address.