CRUISES

Ishujt Kanarie
3
Ishujt Kanarie jane nje pjese unike e Spanjes. Gjeografikisht pjese e Afrikes dhe politikisht pjese e Evropes, eshte ndryshe nga kudo tjeter ne Spanje apo ne BE. Perveçse jane te ndryshme nga pjesa tjeter e Spanjes, ishujt jane te ndryshem nga njeri-tjetri, ndonjehere duke pasur peisazhe dhe reliev rrenjesisht te ndryshem. Ujerat e kristalta, plazhet e virgjera, kuzhina tradicionale, e bejne ate nje nga atraksionet me te pelqyera per te pushuar.
South America-Buenos Aires to Rio De Janeiro
4
Buenos Aires eshte i famshem si shtepia e Evita Peron dhe me dashuri quhet "Parisi i Jugut". Mesoni tango ne nje salle vallezimi romantike, bej pazar ne dyqanet elegante pergjate rrugeve me kalldrem ose shijoni nje snack ne nje kafene te çuditshme. Shfletoni neper galerite e artit qe strehojne vepra te artit te Amerikes Latine, duke perfshire krijimet e Frida Kahlo. Rio de Janeiro, nje nder atraksionet me terheqese te kontinentit, me pamjen e magjishme te bregdetit, qytetit dhe statujes se famshme te Krishtit ne Alto da Boa Vista.
Alaska
4
Jeto nje tur hekurudhor; Prenoto nje pakete nderkombetare pushimesh; ndermerr nje aventure me slite me qen, hiking akullnajor dhe turne alpine; perjeto ujerat e pacenuara te Alaskes me nje tur me kajak ose charter peshkimi; rezervoni nje tur me fluturim ose nje dalje ne oqean per disa nga pamjet me te mira te kafsheve te egra te Alaskes.

Sale Off

25%

Bahamas
3
Arkipelagu i Bahamas eshte nje oaz ekologjik i shperndare ne mbi 100,000 kilometra katrore ne oqean, duke filluar vetem 50 kilometra larg brigjeve te Florides. Ai perfshin 700 ishuj qe te lene pa fryme, mbi 2.000 shkembinj dhe maja, dhe krenohet me ujin me te paster ne planet - me nje shikueshmeri mbi 200 metra. Ju mund te shihni gjithashtu bregdetin e trete me te madh te barrierave koralore ne bote.
Antalya
3
Perjetoni nje eksperience te paharrueshme ne nje nga plazhet me te vizituara ne Evrope. I famshem per ujerat e kristalta, ushqimin tradicional turk po ashtu si edhe kuzhinen mesdhetare. Nje tur me nje nga Cruise Ships me luksoze ne Mesdhe ofron pamje te magjishme te bregdetit te thepisur aziatik po ashtu edhe atij europian.

Sale Off

30%

Istanbul
3
Merr nje cruise ship per ne qytetin me te madh ne Europe. Lundro pergjate Bosforit per ne Detin e Zi me nje pamje magjepsese te anes europiane si dhe aziatike te Stambollit. Nje crociere luksoze me hapesira te shumellojshme qe lejojne vrojtimin e shume monumenteve natyrore dhe kulturore nga Stambolli, ushqimi tradicional turk dhe mesdhetar nga shefat me te mire turk. Nje eksperience e paharrueshme po aq sa edhe e leverdisshme.