Category: Uncategorized

Meteora-Metsovo, cdo te shtune, 2 dite, €55

Posted By : Ami ProTravel/ 518 0
Meteora – Metsovo
Udhëtim me autobus nga Tirana në Greqi e kthim. Vizitohet Meteora, e famshme për peizazhet e mrekullueshme natyrore dhe manastiret në majë të shkëmbijve. Gjithashtu, vizitohet Metsovo, një zonë e lartë ideale për ski në mes të vargmaleve të famshme të Pindit. Në Metsovo do të keni mundësi të bëni ski në zona tradicionale e të ndryshme të këtij vendi.  
Nisje cdo te Shtune 
Programi:
Dita 1:
Nisja nga Tirana ne oren 06:00. Ndalesa te shkurtra per kafe rruges. Kalimi I pikes Kufitare se Kakavijes.
Mberritja ne Meteora, e famshme per peisazhet magjike natyrore dhe manastiret ne maje te shkembinjve. Vete fjala Meteora do te thote “pezull ne ajer”, ose ne “qiell” dhe ate pershtypje te japin pare nga afer.
Akomodimi dhe darka ne hotel.
Dita 2:
Mengjesi ne hotel. Nisemi drejt Metsovo. Gjysem I fshehur ne mjegull dhe mbështjellë në një batanije dëbore, Metsovo praktikisht duket si një pikture ne nje lartesi prej 1160 m. Duke ruajtur karakterin e tij tradicional, në vargmalin e Pindit, Metsovo është nje nga destinacionet plotë jetë gjatë gjithë vitit dhe me bujari ju ofron bukuritë e tij natyrore përreth.
Zona per Ski ne Metsovo është e përbërë nga tre vendpushimet: Politsies, Karakoli dhe Zygos(rreth 10 km shtigje), kane 3 ashensore dhe 5 shtigje(pista). Ski  dhe shetitje me teleferik.
Dreka e lire.
Nisja per ne Tirane rreth ores 17:00.
Ndalesa te shkurtra gjate rruges. Mberritja ne Tirane.
Fundi I sherbimeve tona.
Ne cmim perfshihen:
– Transporti komod me autobus  Tirane – Meteora – Metsovo – Tirane
– Hoteli ne Kalambaka me mengjes dhe darke.
– Shoqerues gjate gjithe udhetimit.
Cmimet e udhetimeve per femijet: 
0-2 vjec falas
mbi 2 vjec pagese e plote
Per Rezervime kontaktoni direkt me Protravel Staff:
📞 +355 69 70 42 444 (Viber)
📞 +35569 70 42 999 (WhatsApp)
📧 oferta@protravelagencies.com
Adresa: Rrethrotullimi i Zogut te Zi, pranë Ring Center, Tirane, Albania.

Ski në Bogë, cdo te shtune, 2 Ditë, €55

Posted By : Ami ProTravel/ 534 0
Ski në Bogë
Ski në Bogë Rugovë. Boge Kosovë është një nga destinacionet e preferuara dimërore të Rajonit. Kosovë është një nga destinacionet e preferuara dimërore të Rajonit. Gjendur në luginën e Rugovës, vendi-resort ofron pamjet më të mrekullueshme të Alpeve Shqiptare. 
► Nisje cdo te shtune 
HOTEL DUKAGJINI 5* 55 EURO/PERSON ( Peje , 20 – 30 minuta Larg pistes )
HOTEL MAGRA AUSTRIA 55 EURO/PERSON ( Boge )
► Dita e pare:
Nisja nga Tirana na ore 06:30. Vazhdimi i udhetimit per ne doganen e Morines, ndalesa te shkurtra per kafe gjate rruges. Procedurat Doganore.Pasi te futemi ne token Kosovare ndalesa e pare qe do te behet do te jete ne qytetin e Pejes, Perafersisht do te jemi ne Peje rreth ores 12:00-13:00 .Qendrim ne Peje rreth 1 ore e gjysem .Konsumi i drekes ne menyre individuale .Me pas shkojm ne Boge.Akomodimi ne hotel .Qendrim i lire per te shijuar natyren fantastike qe ai vend ofron.Konsumimi i darkes ne hotel .
► Dita e dyte:
Mengjesi ne hotel , qendrim i lire per te shijuar kafen e mengjesit ne natyren e bardhe te Boges apo edhe per te shfrytezuar pisten e skive deri ne mesin e dites. Mund te merrni asistence dhe sugjerime nga shoqeruesi yne per perdorimin e skive .Vazhdojm udhetimin per ne qytetin e Prizrenit . Vizite ne qender te Prizrenit dhe ne shetitoren buze lumit . Me pas kthehemi per ne Tirane , Mberritja ne Tirane dhe Durres ne darke .
Fundi i sherbimit tone .
NE CMIM PERFSHIHET
*TRANSPORTI ME AUTOBUS
*AKOMODIMI NE MAGRA AUSTRIA ECO HOTEL
*MENGJESI + DARKA
*PERDORIMI I PISHINES DIMERORE
*SHOQERUES SHQIPTARE GJATE GJITHE UDHETIMIT
NE CMIM NUK PERFSHIHET
*SIGURACIONI I SHENDETIT NE UDHETIM
*PAJISJET E SKIVE
*DREKAT
*HYRJA NE MONUMENTE OSE MUZEUME
Per Rezervime kontaktoni direkt me Protravel Staff:
📞 +355 69 70 42 444 (Viber)
📞 +35569 70 42 999 (WhatsApp)
📧 oferta@protravelagencies.com
Adresa: Rrethrotullimi i Zogut te Zi, pranë Ring Center, Tirane, Albania.

Viti i Ri ne Hotel Sheraton 5* €199

Posted By : Ami ProTravel/ 127 0
Dubrovnik
31 Dhjetor – 02 Janar
Programi:
Nisja ne dt 31 Dhjetor .
Qendrim 2 nete 3 dite .
Darka Speciale e vitit te ri dhe Muzike Live
– Hotel Sheraton 5 * , €199
Ne cmim perfshihet:
Hotel 5*, Buze Detit, Pishina, Sauna, Jacuzzi
Mbremja Gala e Vitit te ri (Muzike Live, Disco Bar,
Mengjesi dt 1 Janar deri ne oren 13.00.
Mengjes + Darka
Nuk perfshihet Ne Cmime :
-Transporti extra -25 Euro/person
Politikat e Femijeve Ne HOTEL
0-1.99 free ,
2 – 6.99 50% discount ,
7 – 11.99 20 euro discount